ارز دیجیتال


آشنایی با مفاهیم و تعاریف ارزهای دیجیتال

فرصت ها و تهدیدها


فناوری بلاک چین چیست؛ انواع و نحوه کارکرد تکنولوژی بلاک چین

فناوری بلاک چین چیست؛ انواع و نحوه کارکرد تکنولوژی بلاک چین

۵ توصیه اولیه برای پول درآوردن از فضای آنلاین - انواع کیف پول بیت کوین و مشکلات احتمالی امنیت آن‌ها - بلاک چین چه زمانی متولد شد؟ - فناوری بلاک چین چیست؟ - تکنولوژی بلاک چین چطور کار می‌کند - توابع هش و اعداد هش - انواع بلاک چین - بلاک چین‌های عمومی - بلاک چین‌های خصوصی - فناوری بلاک چین چیست و چه کاربردهایی دارد - آموزش ثبت نام در بلاک چین و معرفی کیف پول بیت کوین - الگوریتم های بلاک چین (PoW,PoS,DPoS,PoST) - بلاک چین (BlockChain) چیست و آشنایی با کیف پول بلاک چین - همه راه‌های هک و حمله‌ به بلاک چین - بلاک چین و اضافه نمودن BCH (بیت کوین کش) - تکنولوژی بلاک چین

اتریوم چیست؛ نحوه کارکرد اتریوم و تفاوت اتریوم با بیت کوین

اتریوم چیست؛ نحوه کارکرد اتریوم و تفاوت اتریوم با بیت کوین

چه کسی اتریوم را ایجاد کرده است؟ - تفاوت اتریوم با بیت کوین چیست؟ - آیا اتریوم یک ارز دیجیتال است؟ - اتریوم چطور کار می‌کند؟ - از اتریوم می‌توان چه استفاده‌هایی کرد؟ - مزایای اتریوم - معایب اتریوم - ماینرهای اتریوم - استخراج اتریوم - بلاک چین اتریوم - فناوری بلاک چین - از اتریوم می‌توان برای ایجاد سازمان‌های غیرمتمرکز خودمختار (DAO) استفاده کرد - استخراج بیت کوین - ارزهای دیجیتال بیت کوین و اتر - پروتکل بیت کوین - اتریوم Ethereum چیست - سرمایه گذاری در اتریوم به سه دلیل بهتر از بیت کوین است - خرید اتریوم و فروش و تبدیل لحظه ای آن به ریال - آموزش ساخت کیف پول اتریوم - قیمت لحظه ای اتریوم و نمودار قیمت اتریوم - ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum) چیست

بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

بیت کوین (نام لاتین بیت کوین:Bitcoin ؛ نماد بیت کوین:BTC)، یک پول یا ارز دیجیتالی است که به صورت الکترونیکی توزیع و استفاده می شود. شبکه این ارز دیجیتال به صورت غیر متمرکز و کاربر به کاربر است. هیچ شخص یا نهادی این شبکه را کنترل نمی کند. ارز دیجیتال بیت کوین نمی تواند خارج از برنامه ریزی انجام شده، چاپ یا خلق شود و تعداد آن محدود است. فقط 21 میلیون بیت کوین برای همیشه تولید می شود. تراکنش های شبکه بیت کوین، در یک لاگ عمومی با تکنولوژی بلاک چین(blockchain) ذخیره می شوند.

دولت ایران "ارز دیجیتال" را به رسمیت می‌شناسد

دولت ایران "ارز دیجیتال" را به رسمیت می‌شناسد

بر همین اساس بانک مرکزی مکلف است ظرف سه ماه مقدمات تولید "رمزارز" در این کشور را فراهم کند.آقای دژپسند گفته: "پیش‌نویس طرح ساماندهی ارز دیجیتال در ماه پایانی سال ۹۷ در کمیسیون اقتصادی دولت تهیه و هم‌اکنون تصویب شده که در انتظار بررسی در هیات دولت است.".

تشریح مفاهیم ارزهای دیجیتال و بلاک چین

تشریح مفاهیم ارزهای دیجیتال و بلاک چین

بلاک چین (Blockchain) از دو کلمه Block (بلوک) و Chain (زنجیره) ایجاد شده است. این فناوری در حقیقت زنجیره‌ای از بلوک‌هاست. به طور کلی بلاک چین یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است. تفاوت آن با سیستم‌های دیگر این است که اطلاعات ذخیره شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می‌شوند و با استفاده از رمزنگاری امکان حذف و دستکاری اطلاعات ثبت شده تقریبا غیرممکن است. بیت کوین اولین کاربرد از این فناوری بود و از بلاک چین برای ذخیره اطلاعات دارایی کاربران بهره برد. اگر بلاک چین یک سیستم عامل باشد، بیت کوین نرم افزاری روی این سیستم عامل است.

بیت کوین چیست؛ پاسخ به تمام سوالات مهم درمورد بیت کوین

بیت کوین چیست؛ پاسخ به تمام سوالات مهم درمورد بیت کوین

به زبان ساده، بیت کوین، یک ارز و پول دیجیتال و همچنین یک شبکه برای پرداخت‌های مستقیم و بدون واسطه است.چیزی که بیت کوین را از دیگر پول‌های پیش از خود متمایز می‌کند، غیر متمرکز بودن آن است. غیرمتمرکز بودن یعنی اینکه هیچ‌کس نمی‌تواند به تنهایی کنترل شبکه را در دست داشته باشد و هیچ کس مالک اصلی آن نیست. هیچ بانک، موسسه، نهاد یا دولتی بیت کوین را کنترل نمی‌کند. در حقیقت کنترل بیت کوین به دست تمام کاربران آن است.

تجربه ای رایگان

سامانه های هوشمند زوپیتک را تجربه کنید

ورود به سامانه سایت ساز

عضویت در خبرنامه زوپیتک
عضو خبرنامه شوید
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

هر آنچه در زوپیتک می‌خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل، پرسش ها و به روز ترین مطالب مستند و انتقال آنها به شما. کوششِ تمام کسانی که از گذشته تا به امروز همراه ما بوده‌اند. ما امیدواریم تاثیری هر چند کوچک در آگاهی رسانی و افزایش سطح دانش و بهبود کیفیت آنلاین و شبکه ای داشته باشیم.
شناخت بیشتر
بایگانی نوشته‌ها

داستان های موفقیت

زوپیتک چگونه تبدیل به پلی برای موفقیت دیگران شده است؟

همراه هوشمند متفاوت

35 دلیل برای انتخاب سامانه های هوشمند سایت ساز و فروشگاه ساز زوپیتک